Bilal Sabuncu A.S.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gliserin İçeren Sabunumuz

Gliserin yüksek yoğunluklu, şeffaf, etrafındaki nemi emebilen bir maddedir. Gliserin sabun üretim aşamasında yan ürün olarak çıkmaktadır. Çoğunlukla sabun üreticileri gliserini sabunun içerisinden alarak daha pahalı losyonlarda ve nemlendirici kremlerde kullanır.

Doğal İçindekiler • Yapısı gereği gliserin tamamen doğaldır. Üretimi aşamasında hiçbir sentetik madde konulmaz. Günümüz toplumunda çevre hassasiyeti son derece hassas olduğundan, doğal hammaddeler kullanmak daha önem kazanmaktadır. Ama tüketici olarak dikkatli olmak gerekir, sabun üreticilerinin kullandıkları hammaddelerde az miktarda sentetik madde olabilir.

Nemlendirme etkisi • Gliserin nemlenmedirici etkisi ile bilinir yani nemi bünyesinde tutar. Bu özelliği sayesinde, cilde nemi geçirir ve nemi ciltte tutar. Sonuç olarak cildinizde sabit bir nem etkisi sağlar. Bazı sabunların cildinizi rahatsız ettiğini hissetmişsinizdir, halbuki üretim esnasında içerisine koyduğumuz gliserin sayesinde, kullandıktan saatler sonra dahi cildinizdeki yumuşatıcı etkiyi hissedeceksiniz.

Sağlıklı Cilt • Nemli cilt sağlıklıdır. Cildinizi nemli tutarak cildinizi daha sağlıklı tutarsınız. Sağlıklı ciltte de çatlaklar oluşmaz. İçerisine koyduğumuz gliserin sayesinde tüm vücudunuzda kullanım rahatlığını da fark edeceksiniz. Yüzünüze kullandığınızda ise ekstra faydasını göreceksiniz; cildiniz, nemlendirici etkisi olmayan sabun kullanıldığında kuruluğunu gidermek için ekstra yağ salgılar. Bu yağlar derideki gözeneklerinizi tıkayarak cilt problemlerini neden olur. Gliserin içerikli sabunlarımız sayesinde yüzünüzü yıkadığınızda olası cilt problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Hassas Cilt •Gliserin içeren sabunların doğal olmasından dolayı tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Yapay hammaddeler cilt rahatsızlıklarına neden olabileceğinden, gliserin içeren sabunlar çok hassas ciltlerde dahi kullanılabilir. Normal sabunların aksine, gliserin içeren hammaddeler cilt rahatsızlığına neden olmaz.